Native Uygulama

Native Uygulamalar

Akıllı cihazların kamera,
g sensör gibi parçaların tam kapasite kullanımı ve ağır algoritmaların kolayca çalışması için geliştiriyoruz.

Hibrit Uygulama

Hibrit Uygulamalar

Daha basit ve hızlı geliştirilebilir projeler için geliştiriyoruz. Bir çok platforma aynı anda uygulama çıkartabiliyoruz. Daha hızlı geliştirildiği için müşterilerinize daha hızlı ulaşabilmenizi sağlıyor.

Background image
Mobil Uygulama

HERKES BİR SONRAKİ HARİKA MOBİL UYGULAMAYI YAPMAK İSTİYOR. BİZDE SİZE DESTEK OLMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ.

Tam bir uygulama tasarımı, entegrasyon ve yönetim hizmetleri döngüsü sunuyoruz. İster tüketici odaklı bir uygulama, ister dönüştürücü kurumsal sınıf bir çözüm olsun, şirket, fikir ve konseptten teslimata ve sürekli desteğe kadar tüm mobil uygulama geliştirme sürecini yönetir.

Daha Fazla +

HAYALLERİNİZİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRELİM

Üst Düzey Mobil Uygulama Geliştirme Hizmetlerimiz

Kotlin

Kotlin

Android OS platformlar için Native geliştirme dili.

Swift

Swift

iOS platformlar için Native geliştirme dili.

React Native

React Native

Sosyal Medya altyapılı platformlar için Hibrit geliştirme dili.

Flutter

Flutter

Genel altyapılı platformlar için Hibrit geliştirme dili.

Engin tecrübelerimiz ile yeni nesil mobil uygulama geliştirmeleri yapıyoruz.

Siz de projenizi bize emanet edin, amacınız ne olursa olsun, potansiyel müşterilerinizin akıllı telefonlarında sizi ve ürünlerinizi tanıtmaya başlayalım.

REFERANSLAR

MEMNUNİYET

01

BİRİNCİ AŞAMA

Mevzuat toplantısı ile müşterilerinize ne iletmek istediğinizi dinliyoruz.

BİRİNCİ AŞAMA

İsteklerinize ve sorunlarınıza çözüm bularak, müşterilerinizin ilgisini çekmek için planlar yapıyoruz.

02

İKİNCİ AŞAMA

Satış ve Mevzuat sözleşmesi imzalayarak geliştirmeye başlıyoruz.

İKİNCİ AŞAMA

Geliştirmemiz sırasında kısa bir önizleme yapıyoruz ve isteklerinizi tekrar dinliyoruz.

03

ÜÇÜNCÜ AŞAMA

Testlerimizi yapıyoruz ve teslim ediyoruz. Bir ay bakım ücretsiz!

ÜÇÜNCÜ AŞAMA

Test sonuçlarında oluşan sorunları çözüyoruz. Sorunsuz mobil uygulamayı teslim ediyoruz.

İletişime geçin

Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

Hemen bizi arayın yada formu doldurun. Müşteri temsilcilerimiz ihtiyaçlarınızı gidermek için hemen iletişime geçeceklerdir.

HEMEN İLETİŞİM SAYFASINI AÇ
Mobil İletişim

Çeşitli Platformlar için Mobil Uygulama Geliştirme Hizmetleri

Mobil uygulama geliştiricilerimiz, pazar ihtiyaçlarını karşılayan, şirketlerin marka kimliğini güçlendiren ve ticari büyümeyi ve genişlemeyi teşvik eden çözümler oluşturma konusunda on yılı aşkın bir uzmanlığa sahiptir.

Native Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil uygulama geliştiricilerimiz, hem Android hem de iOS sistemleri için iş ve güvenlik gereksinimlerinizle uyumlu yüksek kaliteli yerel uygulamalar oluşturabilir.

Hibrit Mobil Uygulama Geliştirme

Yerel ve web uygulaması teknolojilerinin benzersiz bir karışımı sayesinde farklı ortamlarda çalışabilen çapraz platform uygulamaları.

Aşamalı Web Uygulaması Geliştirme

Progresif Web Uygulamaları ile tek bir kod tabanıyla herkese, her yerden, herhangi bir cihazdan ulaşırken yerel benzeri yetenekler ve kurulabilirlik sunuyoruz.

Giyilebilir ve Gömülü Yazılım

Bir dizi giyilebilir cihaz için tamamlayıcı uygulamalar oluşturabilir, akıllı cihazlarla veya tescilli çevre birimleriyle entegre edebiliriz.

Mobil Uygulama Geliştirme Süreci

Ürün bütünlüğünü sağlamak, pazara sunma süresini hızlandırmak, mühendislerin üretkenliğini artırmak ve maliyetlerden tasarruf etmek için bir mobil uygulama geliştirme yaşam döngüsünün aşağıdaki aşamalarına bağlıyız.

Strateji

İşlevsel ve işlevsel olmayan gereksinimleri belirlemek, rekabeti araştırmak, kullanıcı kişilikleri oluşturmak, teknoloji özelliklerini belirlemek, başarıyı ölçmek için hedefler ve KPI'lar belirlemek.

Tasarım

Uygulama gereksinimlerinin netleştirilmesi, UX planlaması, model onayı, UI tasarımı ve onayı, stil kılavuzlarının oluşturulması, tıklanabilir uygulama prototipi ve mobil geliştiriciler için çıktılar.

Geliştirme

Uygulama mimarisi seçimi, arka uç için teknolojiler, çerçeveler, kitaplıklar ve hazır çözümler, API tasarımı ve entegrasyonları, veritabanı modelleme, CI/CD kurulumu.

Kalite Güvencesi

Önemli işlevsellik, tamamlayıcı işlevsellik ve düzenlerin sıralı katmanlı testi. Yüksek yük ve stres testi dahil olmak üzere kapsamlı güvenlik, kullanılabilirlik ve performans testi.

Yayın ve Destek

Uygulamanın Apple App Store ve Google Play'e gönderilmesi. Uygulamayı genişletilmiş işlevsellikle yükseltme. İyileştirmeler için kullanıcı geri bildirimlerini ve analitiği işlemek.

Ne aramıştınız?

Proje planı danışmanı mı?

Strateji toplantımızı hemen planlayalım!

Sıklıkla Sorulan Sorular

Müşterilerimiz, karmaşık uygulama ve çevrimiçi portal geliştirme projelerini başarılı bir şekilde sunma konusundaki geniş yeteneklerimiz nedeniyle bizi kullanıyor. Mevcut geliştirme ekipleriyle birlikte çalışmak, yeni uygulama geliştirmelerini desteklemek için eski sistemlerle çalışmak, teknik olarak karmaşık özellikler oluşturmak ve sorunsuz entegrasyon ile sistemleri, süreçleri ve uygulamaları bir araya getirmek gibi her türlü sorunu çözme konusunda on bir yıldan fazla deneyime sahibiz. Büyük fikirleriniz varsa, kendinizi karmaşık sorunlarla karşı karşıya buluyorsanız ve bir ajanstan en iyisini istiyorsanız, Niximera size yardımcı olabilir.

Evet yapabiliriz. Projenize başlamadan önce, ayrıntılı bir proje şartnamesi yazmak için sizinle birlikte çalışıyoruz ve ardından işi teslim etmek için size sabit bir fiyat teklifi sunuyoruz. Bu sabit fiyat ve spesifikasyon sizi korur: tam olarak bu maliyet için sözleşmede yazılanı tam olarak teslim etmek için bizi sorumlu tutabilirsiniz. Gizli ücret yok, her şey açık ve özlü.

Bizimle konuşabilirsiniz. İletişim sayfasondan yada 0850 532 64 94 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Aynı numaranın Whatsapp'ından bize yazabilirsiniz. info@niximera.com.tr adresine e-posta atabilirsiniz. Bir gün içinde cevap alacaksınız.

Evet, yaptığımız uygulamaların çoğu hem iOS hem de Android mobil platformlarını destekliyor. İnsanların uygulamalarının web ve mobil cihazlarda çalışmasını istemesi yaygındır, bu nedenle her iki platformu da hızlı bir şekilde desteklememizi sağlayan React ve React native gibi geliştirme çerçeveleri kullanıyoruz. Kapsamlı ve ağır algoritmalar içeren uygulamalar için Native Mobil Yazılım Geliştirme yapıyoruz.

İhtiyaçlarınızı körü körüne oluşturmaya başlamıyoruz; projenize olan ihtiyacı yönlendiren ticari faktörleri anlamak için bir toplantı yaparak başlıyoruz. İhtiyaç duyduğunuz özellikler hakkında yaptığınız varsayımlarda size meydan okuyacak kadar bilgi sahibi olduğumuz çok hızlı bir konuma gelmek istiyoruz. İşinizi anladıktan sonra, sizinle çalışmak için bir projenin başlangıcında çok çaba harcıyoruz ve gereksinimlerinizi ayrıntılı olarak ele alıyoruz.

Evet, projeniz için yazdığımız ısmarlama kod için uygun telif hakkı veya lisans hakları verilecektir. Fikri mülkiyet hakları konusunda şeffafız ve proje başlamadan önce kod sahipliği şartlarımızı gözden geçirme fırsatına sahip olacaksınız.

Başarılı bir projenin başlatılmasına birçok faktör katkıda bulunur ve bazı gereksinimler, projenin geliştirilmesinin diğerlerinden daha uzun sürmesine neden olabilir. Ortalama bir ay ile üç ay arasında değişmektedir.

Bazı durumlarda evet, bazılarında hayır. Dokuz kadın bir ayda bebek doğurabilir mi? Bu benzetme, teknoloji projelerine de uygulanabilir. Bazen bir projeye daha fazla geliştirici kaynağı ayırarak çok daha hızlı tamamlanabilir. Ancak diğer durumlarda proje, teknoloji veya güvenlik gereksinimleri tarafından kısıtlanabiliriz.Bir tarih gereksiniminiz varsa, bunu karşılamak için elimizden gelenin en iyisini yapabilmemiz için mümkün olan en kısa sürede bizimle iletişime geçin.

Evet, destek için geçici olarak bizimle bağlantı kurma seçeneği veya daha tutarlı ve güvenilir bir hizmet düzeyine ihtiyaç duymanız durumunda aylık tutma seçenekleri sunuyoruz. Proje tesliminden sonraki üç aylık bakım hizmetini ücretsiz veriyoruz. Geçici destek, sabit, devam eden aylık maliyetlere duyulan ihtiyacı önlemek için minimum desteğe ihtiyaç duyan projeler için işe yarayabilir. Ancak, istekler kaynağımızın ne zaman müsait olduğu temel alınarak planlandığından bu, yanıt verme pahasına olabilir. Aylar öncesinden özel zaman planlandığı için, müşterilerimizin çoğu, en iyi yanıtı elde etmek için en az küçük bir aylık destek hizmeti almayı tercih eder. Bizimle son derece teknik bir projeniz varsa, küçük geçici değişiklikleri, iyileştirmeleri, güncellemeleri ve desteği kapsayacak bir aylık destek hizmetini seçmenizi öneririz.

Tüm verilerinizi tutacak merkezi bir veritabanı oluşturarak başlıyoruz; daha sonra web ve mobil uygulamaların bu verileri gönderip almasına izin vermek için bir arayüz (bir APi) geliştiriyoruz.

Muhtemelen evet. En iyi kaliteyi ve tutarlılığı sunmamızı sağladığı için mümkünse kendi tasarım sürecimizi takip etmeyi tercih ediyoruz, ancak bu konuda esnek olabiliriz. Tasarımlarınız güçlüyse ve etkili olacağından eminsek, evet, onlarla çalışabiliriz. Ancak, yüksek standartlarımızı karşılamıyorlarsa, dürüst olacağız ve tasarımları sizin için oluşturmamızı tavsiye edeceğiz.

Evet. Küçük kaynak gereksinimleri olan bir siteniz veya uygulamanız varsa, projenizi yönetilen sunucularımızda barındırabiliriz. Belirli barındırma gereksinimleriniz, yoğun kaynak talepleriniz varsa veya daha uzman bir şeye ihtiyacınız varsa, o zaman size özel, bulut veya yük dengeli barındırma ortamınızı kurabiliriz.

Evet, projeyi test etmek için desteğinize ihtiyacımız olacak. Test etme ve kalite güvencesi için süreçlerimiz var, ancak uygulamanızı düşünme ve kullanma şeklimiz sizin yapacağınızdan farklı. Projeyi siz tanımladınız ve ne istediğinizi herkesten daha iyi biliyorsunuz, bu yüzden muhtemelen tahmin edemeyeceğimiz şekillerde inşa ettiğimiz şeyleri kullanacak ve bunlarla etkileşime geçeceksiniz.

Artık bize ihtiyaç duymadığınız bir noktaya gelebileceğiniz birçok senaryo olduğunun farkındayız. Örneğin, bir start-up, bir süre için verimli bir şirket içi geliştirme ekibini çalıştırmak için gerekli yapıları istihdam edecek ve yerleştirecek deneyime veya fona sahip olmayabilir. Bununla birlikte, iş büyüdükçe, ticari ortam da değişebilir ve geliştirme ekibini uzun vadeli mantıklı bir karar haline getirebilir. Ve biz bunda sorun yok - Aslında bunun için plan yapıyoruz.

2021 yılı son çeyreği için mobil uygulama geliştirme için ortalama maliyetler şu şekildedir; iOS uygulaması geliştirmek için gereken ortalama maliyet, 3.000 – 50.000$, Android uygulaması geliştirmek için gereken ortalama maliyet – 1.500 – 40.000$, ReactNative uygulama için ise ortalama maliyet 2250 - 45000$ arası değişmektedir.

Mobil uygulamalardan gelir elde etmek isteyenler için ilk akla gelen yöntem uygulama içine reklam alarak para kazanabilirsiniz. Google adsense gibi şirketler uygulama üzerinden reklam verdirerek para kazandırırlar. Sonra uygulama satışı akla gelir. İster Android, ister iOS uygulamanızı uygulama mağazalarına yükledikten sonra ücretli satışını yapmanız mümkün. Tabi ücretli olarak satışa sunulan uygulamaların kullanıcılara ek bir değer sunuyor olmaları gerekiyor.

Mobil uygulamanızın alt yapısının gelişimi, haberleşme servislerinin geliştirilmesi, frontend çalışmaları, mobil backend çalışmaları ve doğru çalıştığından emin olmak için testerların test çalışmalarının yapıldığı faza geliştirme fazı diyoruz. Bu faz analizi ve tasarımları tamamlanmış bir mobil uygulama projesi için 20 iş günü ile 300 iş günü arasında değişmektedir.

Bir mobil uygulama nasıl popüler hale getirilir

Her uygulama kendi yolunda gelir elde eder ve belirli bir hedef kitle için tasarlanmıştır. Popüler ve kârlı hale getirmek için önce aşağıdakileri belirlemeniz gerekir: Hangi kullanıcılar uygulamayla ilgilenebilir, hangi ülkeden gelirler. Kullanıcıların ne satın alacakları veya ne tür reklamlar izleyecekleri; Harcanan para ve zaman karşılığında alacaklarını. Gerekli işlevleri ve seçenekleri uygulamak ne kadar zor. Bu, mobil uygulama geliştirmenin fiyatını etkileyecektir. Basit ürünler bile karlı olabilir, sadece karmaşık ürünler değil. Kullanıcıların alacağı bonuslar; projenin rakiplerden ne kadar farklı olduğu. Bir model hazırlarken, katil özelliklerin tanıtılması düşünülmeye değer. Yarar, faaliyetin türüne ve istenen sonuca bağlıdır. Girişimler, yatırımcıları hedefler ve mevcut başarılar hakkında rahatça bilgilendirebilecek ve şirketler bir imaj oluşturmak için uygulamaları kullanacak. Eğlenceli ve ticari projeler içinde reklam veya ürün satışı yapabilecektir.

Mobil uygulama geliştirme teknolojisi

Doğru seçilmiş mimari zamandan, emekten ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bir mobil uygulama oluşturmanın iki ana yaklaşımı vardır: yerel ve platformlar arası olanlar. Ve üçüncüsü - ilerici yaklaşım - şimdi de gelişiyor.

Yerel geliştirme, her mobil platform için ayrı uygulamaların oluşturulmasıdır. Yani, iOS için bir uygulama ve Android için başka bir uygulama geliştirmeniz gerekir. Daha sonra uygulamalar belirli platform mağazalarına yüklenecektir. Yerel uygulamaların avantajları şunlardır:

Gelişmiş tasarım seçenekleri. Uygulama içi satın alımlar, konum hizmetlerine veya kameraya erişim, anlık bildirimler ve öncelikli güncellemeler dahil olmak üzere tüm akıllı telefon özellikleri için destek. Hızlı, duyarlı ve güvenilir arayüz.

Geliştirme eğilimleri

Mobil cihazlar için bir uygulama geliştirmeye başlamadan önce kendinize birkaç soru sorun: Uygulamanızın amaçları nelerdir; hangi işlevlere sahip olmalıdır; uygulamanızın hedef kitlesi nedir? Seçim yapmak zorsa, en basit çözüm, geliştirme pazarında hangi eğilimlerin oluştuğunu görmektir. 2019-2020'de aşağıdaki uygulamalar talep edilmektedir:

 • blockchain teknolojisine dayalı uygulamalar;
 • yapay zeka ve makine öğrenimine dayalı uygulamalar;
 • sohbet robotlu uygulamalar;
 • hazırlama uygulamaları;
 • artırılmış ve sanal gerçeklik ile;
 • nesnelerin interneti için;
 • mobil ödemeler, transferler ve para depolama ile.

Mobil uygulama mağazaları

Statista tahminlerine göre 2020'de tüm mobil uygulamaların geliri, yerleşik reklamcılıktan gelen 117 milyar dolar dahil olmak üzere 581 milyar dolar olacak. Uygulama mağazaları veya dijital dağıtım platformları, tanıtım için çok önemli olan bu tür göstergelerin elde edilmesine yardımcı olabilir.

Apple, bir uygulama mağazası yaratan ilk şirketti. Sonra, Temmuz 2008'de hala iTunes Store'un bir parçasıydı. O zamandan beri, App Store, iOS kullanıcılarının doğru uygulamayı bulabilecekleri başlıca yer olmaya devam ediyor. Mağazada akıllı telefonlar için 2,2 milyon farklı uygulamanın yanı sıra Apple TV ve Apple Watch ürünleri bulunuyor. Uygulamayı App Store'a yerleştirerek, halihazırda yerleşik kitlenizi tatmin edecek ve yeni kullanıcılar çekeceksiniz.

Google, Ekim 2008'de Android Market adıyla mağazasını açtı. Mart 2012'de yeniden markalaştıktan sonra adı Google Play olsa da yine de Android cihaz pazarını hedefliyor. Bu dijital dağıtım platformu 2,9 milyon uygulama sunuyor. Güçlü yerleşik arama motoruna rağmen, markalar bazen ürünlerinin arama sonuçlarında saklandığını veya başka isteklerle bulunabileceğini öğrenirler. Ancak yine de uygulamanızı Google Play'e yükleyerek, Android kitlenizin veya müşterilerinizin memnun kalacağını tahmin edebilirsiniz.

Birçok mobil cihaz üreticisi, mağazalarında akıllı telefonlar ve diğer cihazlar için uygulamalar sunarak hedef kitleleriyle daha yakın çalışabileceklerini keşfetti.

Eylül 2009'da Samsung Electronics, Mart 2019'da Galaxy Store olarak yeniden adlandırılan Samsung Apps hizmetini başlattı. Üretici, mağazasının mobil sürümünü Android cihazlara önceden yükler. Ve mağazanın web versiyonu sadece Android işletim sistemi için değil aynı zamanda Bada, Tizen, Windows Mobile için de ürünler içermektedir.

Ekim 2011'de LG Electronics, şirket tarafından üretilen telefonlara kurulan SmartWorld adlı mağazasını da açtı. Ayrıca LG TV'ler için Content Store adında ayrı bir sürüm oluşturdu.

Huawei Technologies, uygulama mağazasını 2011 yılında açtı. İlk olarak Çin pazarına odaklandı ve Nisan 2018'de dünya çapında satışa sunuldu. Açılış sayfası ve kontrol paneli 9 dilde yerelleştirilmiş olsa da, çoğu uygulamanın adları ve açıklamaları yalnızca Çince olarak sunulmaktadır.

E-ticaret devi Amazon, doğrudan ve dolaylı rakiplerinin çok gerisinde değil. 2011 yılında şirket, mağazayı Android ve Fire OS için bir uygulama olarak yarattı ve 2014 yılında BlackBerry 10 için kullanıma sunuldu. Bu çözüm, sadık müşterilerin üçüncü şahıs mağazalarında dijital ürünler aramasını önlemeye yardımcı oldu.

Mobil uygulama geliştirmenin maliyeti

Yalnızca kalifiye bir geliştirme ekibi karmaşık bir sürece yetkin bir şekilde yaklaşabilir ve görevleri son teslim tarihlerini aşmadan tamamlayabilir. Deneyimli profesyoneller olarak benzersiz bir iş modeli ve kullanıcı dostu bir kullanıcı arayüzü oluşturacağız. Ayrıca uygulamanın mağazalara yerleştirilmesine ve pazarlama planına göre tanıtılmasına yardımcı olacağız.

Sıfırdan bir mobil uygulama geliştirmek şu aşamalardan oluşur:

 • Teknik şartnamelerin yazılması (eğer yoksa) - 18 saatten itibaren.
 • İş analizi ve mevzuat sözleşmesi - 20 saatten itibaren.
 • UI ve UX tasarımı - yaklaşık 35 saat.
 • Arka uç geliştirme - uygulamanın gerekli işlevselliğine ve platform sayısına (OS) bağlı olarak 40 saatin üzerinde.
 • Ön uç geliştirme - 30 saatten fazla.
 • Test - platformların sayısına ve işlevselliğe bağlı olarak yaklaşık 20 saat.

Bu verilere dayanarak, bir MVP'nin yaklaşık maliyeti 2.000 $ 'dan başlar ve ayrıca işi zorlaştıran faktörlere bağlıdır. Geliştirme tamamlandıktan sonra uygulamanın desteklenmesi gerektiğini ve bu hizmetin ayrıca ödeneceğini lütfen unutmayın.

Yayınlandıktan sonra daha fazla destek

Hemen ideal olduğu ortaya çıkan bir mobil uygulamayı hızlı bir şekilde oluşturmak imkansızdır. Bu nedenle geliştiriciler, temel işlevleri hızlı bir şekilde sağlamak için genellikle özellik odaklı geliştirmeyi (veya başka bir Çevik metodolojiyi) kullanır. Agile, piyasaya sürülme sürecini önemli ölçüde hızlandırarak şirketlerin değişen pazara uyum sağlamasına yardımcı olur.

Lansmandan sonra, ürün başarılı olursa incelemeleri izlemeniz, hatalar hakkında bilgi toplamanız ve sorunları analiz etmeniz gerekir. Daha sonra bir önceki adımda elde edilen yeni verilere göre yeni fonksiyonlar geliştirmek ve sağlamak gerekmektedir. Resmi lansmandan sonra ihtiyacınız olan tek şey bakım ve destektir.

Agile ile ilk önce sonucu elde ederseniz, bakım maliyetleri prototip oluşturmadan daha yüksek olabilir. Uzmanlar, pazarlama hipotezini kanıtlayarak veya çürüterek bir ürün geliştirmek gerektiğinde bu yöntemi tercih ederler ve aynı zamanda ilk karı neredeyse anında elde ederler.

Ve geleneksel Waterfall metodolojisini kullanarak, bir mobil uygulama geliştirme maliyetinin yaklaşık% 15-20'si olan sabit bir yüzde ile tahmini yıllık bakım maliyetlerini hesaplayabilirsiniz. Büyük şirketler Waterfall'u tercih ediyor çünkü iş süreçleri belgeleniyor ve yönetimi pazarlama, yönetim ve üretim planları geliştiriyor.