UI Ve UX Danışmanlığı

UI & UX
Tasarım Hizmetleri

AVANTAJ KAZANIN, FİKİRLER ÜRETİN VE ÜRÜN KULLANILABİLİRLİĞİNİZİ DEĞERLENDİRİN.

GERÇEK ZAMANLI OLARAK İÇGÖRÜLER ALIRKEN EKİBİMİZİN DENEYİMLİ UI VE UX UZMANLARININ İŞİ YAPMASINA İZİN VEREBİLİRSİNİZ.

Tasarım Hizmetleri
Mobil Tasarım

UI Ve UX Danışmanlığı

Ürünlerinizin gerçek dünya ile dijital arasında köprü kurması gerekiyor ve biz size yardımcı olabiliriz. Kullanıcı deneyimi tasarımındaki (UX) uzmanlığımız, en başarılı girişimler için uygulama geliştirme konusunda onlarca yıllık deneyime dayanmaktadır. Deneyimimiz sizin kazancınızdır, sadece basitleştirmenize değil, aynı zamanda hedef müşterileriniz ile dijital markanız arasındaki etkileşimi geliştirmenize de yardımcı olabiliriz.

UI Ve UX Hizmetlerini Nasıl Sağlıyoruz

Tasarımda on yıllık bir yıl, ekibimizin UI ve UX hizmetlerini sunma sürecini mükemmelleştirmesine izin verdi. Yerleşik tasarım standartlarını, iş akışlarını ve yönergeleri takip ediyoruz - ihtiyacınız olan ürünü, belirlenen zaman çerçevesinde uzman tasarımcılar tarafından teslim edilirsiniz.

Web Ve Mobil UI UX Tasarım Hizmetleri

Ürününüzün kendi adına konuşmasına yardımcı olabiliriz. Proje portföyümüze, müşteri sayfalarımıza ve web sitelerine göz atın. Müşterilerinizin seveceği tasarımlara ve rakiplerinizin oyunlarını hızlandıracak çekici bir dijital medya varlığına ihtiyacınız var. Doğru deneyim, müşteri sadakatini geliştirir ve marka değeri oluşturur.

UX tasarımları üretmek

Birden çok faktörü göz önünde bulundurmanın yanı sıra, kullanıcı araştırması, tasarım, test ve yinelemeli uygulama yoluyla çekici UX tasarımları üretmek için dahili bir süreci de takip ediyoruz. Şüphesiz, kullanıcı deneyimi tasarımımızın etkinliği benimsediğimiz süreçten gelmektedir. Oluşturduğumuz her model için takip ettiğimiz adımlar bunlar

Araştırma

Sizin için ilk yaptığımız şey, sorun ifadesinin ürününüzün işlevlerine nasıl uyması gerektiğini, ne yaptığı veya yapması gerektiğini keşfetmektir. İkinci olarak, ürününüzü veya hizmetinizi satın alacak ve kullanacak olan kullanıcı kişiliğini anlamaya çalışıyoruz. Ardından, ürün için beklentilerinin tam olarak ne olduğunu anlamak için zaman ayırırız.

Görsel tasarım

Bu, tasarım sürecinin en önemli kısmıdır. Bireysel gereksinimleri tanımlayarak kullanım senaryoları oluşturmak için zaman ayırırız. Kullanım örneği, bir kullanıcının belirli bir hedefe ulaşmak için belirli adımları nasıl izlediğini gösterir. Kullanım senaryoları, uygulamak istediğimiz özellikleri tanımlayabilen bir yazılım modelleme tekniği gibi davranır. Ayrıca geliştirme aşamasında karşılaşabileceğimiz hataları da çözer. Her kullanım örneği için bir hikaye panosu oluşturmak ve herhangi bir şey uygulamadan önce bunu size sunmak için zaman ayırıyoruz.

UI - UX nedir?

Yapacağımız bir sonraki şey, tüm ekran varsayılanlarının kalem çizimleri. Bu bakış açısından, tüm tasarımı nasıl doğaçlama yapabileceğimizi görebiliriz. Kullanıcıların nasıl gezineceklerini ve yazılımda yaşayacakları deneyimleri görmek için her farklı senaryo altında çeşitli ekranların kalem eskizlerini yapıyoruz.

Bu süreçte renkleri, fontları, görselleri ya da infografikler gibi herhangi bir stil kullanmadan tasarımları hazırlıyoruz. Ayrıca CTA veya "harekete geçirici mesaj" yerleşim stratejisi kullanıyoruz. Kullanıcıların bir dönüşüm yolunda ilerlemesini ve potansiyel müşteri oluşturma sürecinde ilerlemesini istiyorsanız CTA'lar gereklidir. Bu, sitenin kullanıcılarından onlarla iş etkileşiminizi ilerletmek için yeterli bilgi almanızı sağlamanın yoludur.

Görsel tasarımın temel amacı; illüstrasyon, fotoğraf, tipografi, renk, düzen ve ürünlerin kullanılabilirliğinin etkilerini göz önünde bulundurarak kullanıcı deneyimini şekillendirmek ve iyileştirmektir. Estetik çekicilik de dikkate alınır. Birlik, Gestalt özellikleri, hiyerarşi, kontrast, ölçek, benzerlik ve hakimiyet gibi çeşitli ilkeleri dikkate alıyoruz. Yazılım ürününüzün UI / UX gereksinimleri konusunda size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

NİXİMERA

Sıklıkla

Sorulan Sorular

divider

UI-UX ile ilgili

Merak ettikleriniz için

Bizimle iletişime geçin

UX ve UI tasarım, hem telaffuz olarak birbirine benzer olmasından hem de benzer işlevlere sahip olmasından dolayı karıştırılan iki kavramdır. Dijital platformların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, UX ve UI tasarım da önemini ortaya koymuştur. User experience, kullanıcıların, a’dan z’ye bir tasarımdaki tüm etkileşimini kapsar. Yani, kullanıcının etkileşim sürecinde yaşadığı iyi, kötü veya ilginç gelen tüm deneyimleriyle ilgilidir. Geniş bir kapsama sahip olan UX, kullanıcılara ilişkin birtakım testlerden aldığı verilerle şekillenebilir. Tasarımda yer alacak detayların, nerede, ne zaman ve nasıl yer alacağına ilişkin konularla, kullanıcı etkileşimini kurgular.

  • UX, tasarımın kullanıcı ile olan etkileşimiyle ilgilenir. UI, tasarımın kullanıcı tarafından nasıl görüleceğiyle ilgilenir.
  • UX tasarım için başarı, etkileşimin ne kadar arttığıdır. UI için başarı, göze ne kadar hoş ve güzel gözüktüğüdür.
  • UX tasarımında testlerden faydalanılabilir ama UI tasarımlarda genelde faydalanılamaz.
  • UI, insan psikolojisiyle UX kadar ilgili değildir.
  • Mind Manager, Smart Draw gibi programları UX tasarımcıları kullanır. Adobe XD, Gravit Designer gibi programları ise, UI tasarımcıları kullanır.
  • UX, daha geniş kapsamlıdır. UI, yalnızca tasarımın güzelliğiyle, göze güzel gözükmesiyle sınırlıdır.
  • UX tasarım sürecinde psikoloji, sosyoloji gibi konularda bilgili olunması tercih edilirken, UI tasarım sürecinde web tasarım konusunda yeterli bilgiye sahip olunması tercih edilir.

UX tasarımcısının görevi kullanıcının duygularını gözetmek ve projenin akışını bu minvale göre şekillendirmektir. Yani odak notası kullanıcı ile ürünü ortak bir paydada birleştirmektir.

UX, kullanıcı deneyiminden yola çıkarak tasarım ile kullanıcının etkileşimiyle ilgilenir. UI, kullanıcı etkileşiminden çok, tasarımın göze hitap etmesiyle ilgilenir. Başka bir ifadeyle UX, algılarımızla ilgiliyken, UI gözlerimizle ilgilidir. Tüm butonlar, UI tasarım sayesinde yerli yerindedir.

UX ve UI, isimlerini İngilizce de ki User Experience (Kullanıcı Deneyimi) ve User Interface (Kullanıcı Arayüzü) kelimelerinin baş harflerinden alırlar. ... Bu durumun sebebi bir web tasarımın genel görünümü kadar kullanıcı odaklı olmasının da günümüzde çok önemli bir noktaya gelmiş olmasıdır.